IPPP » Archiwum 2017 » Szkolenia regionalne na terenie całej Polski

Szkolenia regionalne na terenie całej Polski

Szkolenia regionalne

Cała Polska

Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego serdecznie zaprasza do udziału w dwudniowych szkoleniach regionalnych, które prowadzone są m.in. przez naszego eksperta – Bartosza Korbusa. Szkolenia organizowane są przez Ministerstwo Rozwoju oraz konsorcjum Związku Miast Polskich i Związku Powiatów Polskich w ramach projektu Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. 

O szkoleniach

Celem szkoleń jest przybliżenie tematyki i procedur partnerstwa publiczno-prywatnego (ppp) osobom, które nie mają w tym zakresie doświadczenia. Każde szkolenie to 2 dni wytężonej pracy, podczas których zostaną omówione zasady realizacji przedsięwzięć w formule ppp m.in. istota ppp, źródła prawa, polski rynek ppp. Uczestnicy zapoznają się z całym procesem realizacji projektu ppp, począwszy od wyboru źródeł finansowania projektu, poprzez wykonanie analiz przedrealizacyjnych i wybór partnera prywatnego, a skończywszy na podpisaniu umowy ze stroną prywatną. W trakcie szkoleń będziemy kładli nacisk na praktyczne aspekty interesujące pracowników sektora publicznego i postaramy się „odczarować” formułę ppp z mitów i niedomówień, które wokół niej narosły. Szkolenia są nieodpłatne - Organizatorzy pokrywają koszty szkolenia, materiałów szkoleniowych, wyżywienia i noclegu. Uczestnicy pokrywają jedynie koszt dojazdu na miejsce szkolenia.

Uczestnictwo pracowników Państwa Instytucji w szkoleniu regionalnym oraz trzech kolejnych specjalistycznych warsztatach organizowanych w ramach projektu, to szansa na zdobycie certyfikatu Ministerstwa Rozwoju. Certyfikat taki będzie świadectwem zaangażowania Państwa Instytucji, a tym samym pozyskania wiedzy w ramach kompleksowego i spójnego cyklu szkoleniowo-warsztatowego z najważniejszych zagadnień PPP. Certyfikaty zostaną wręczone oficjalnie na konferencji podsumowującej cały projekt Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce.

Adresaci szkoleń

Do udziału w szkoleniach zapraszamy pracowników jednostek samorządu terytorialnego i jednostek podległych zainteresowanych zdobyciem wiedzy z zakresu ppp, w tym w szczególności decydentów, osoby zajmujące się inwestycjami, infrastrukturą, pozyskiwaniem środków unijnych, zamówieniami publicznymi czy też obsługą prawną.

Trenerzy

Prowadzenie szkoleń powierzono trenerom posiadającym wieloletnie doświadczenie w dziedzinie ppp oraz praktykom samorządowym, którzy podzielą się swoim doświadczeniem zdobytym w trakcie realizacji własnych projektów ppp. W programie szkolenia uwzględniono również czas na indywidualne konsultacje z ekspertami.

Rejestracja

Rejestracji do udziału w szkoleniu należy dokonać na stronie – www.mr.gov.pl/ppp/. 

Miejsca szkoleń

Szkolenia, które już się odbyły:
 • 8-9 maja 2017 r. – Rzeszów (Hotel Hetman, ul. Generała Mariana Langiewicza 29);
 • 15-16 maja 2017 r. – Gdańsk (Hotel Zatoka, Trakt Św. Wojciecha 149);
 • 29-30 maja 2017 r. – Poznań (Hotel Ikar, ul. Solna 18);
 • 5-6 czerwca 2017 r. – Bydgoszcz (Hotel Focus Premium Pod Orłem, ul. Gdańska 14);
 • 12-13 czerwca 2017 r. – Wrocław (Hotel Novotel Wrocław Centrum, Powstańców Śląskich 7);
 • 19-20 czerwca 2017 r. – Opole (Hotel Mercure, ul. Krakowska 57/59);
 • 26-27 czerwca 2017 r. – Kielce (Hotel Qubus, ul. Składowa 2);
 • 4-5 września 2017 r. – Lublin;
 • 11-12 września 2017 r. – Łódź;
 • 18-19 września 2017 r. – Zielona Góra;
 • 25-26 września 2017 r. – Białystok;
 • 2-3 października 2017 r. – Szczecin;
 • 9-10 października 2017 r. – Katowice;
 • 16-17 października 2017 r. – Kraków;
 • 23-24 października 2017 r. – Warszawa.
Ważne informacje
*** Już 5. grudnia w Warszawie pierwsza konferencja ppp po wyborach samorządowych: III edycja „Speed uppp Poland” ***
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
179 osób.

W poprzednim miesiącu:
3382 osób.
Archiwum
opera_wroclawska_gmach1_1 Rozbudowa Opery Wrocławskiej w formule ppp
Kolejne partnerstwo publiczno-prywatne we Wrocławiu W dniu 4. września opublikowane zostało ogłoszenie o koncesji na „rozbudowę ...
Wroclaw_150 Warsztaty PPP: rewitalizacja, Wrocław 12. października
Warsztaty PPP w obszarze rewitalizacji i ochrony dziedzictwa kulturowego Instytut PPP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa ...
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA