IPPP » Archiwum 2015 » Spotkanie nt. PPP w Ratuszu.

Spotkanie nt. PPP w Ratuszu.

P. Krzysztof Kwiatkowski – prezes NIK gościem specjalnym

W dniu 28 stycznia 2015 r. w Ratuszu odbyło się spotkanie dla burmistrzów, dyrektorów biur urzędu i jednostek miejskich w sprawie zastosowania PPP do realizacji zadań samorządowych, przygotowane we współpracy z Centrum PPP i Instytutem PPP. Udział wzięli min. Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy p. Jacek Wojciechowicz i p. Michał Olszewski oraz p. Krzysztof Kwiatkowski – Prezes Najwyższej Izby Kontroli.

Gościem specjalnym był p. Krzysztof Kwiatkowski  - Prezes Najwyższej Izby Kontroli, który przedstawił wyniki kontroli postępowań przeprowadzonych przez samorządy i zachęcał do stosowania formuły PPP we współpracy z doradcami i przy uwzględnieniu racjonalnego podziału ryzyk między partnerami, tak aby dane ryzyko ponosiła strona, która najlepiej jest w stanie je kontrolować.

Prelegenci skoncentrowali się na aspektach powszechności stosowania PPP i jego zaletach – efektywnością ekonomiczną i ograniczonym wpływem na budżet samorządu, oraz na ostatnich zmianach w prawie ułatwiających stosowanie tego narzędzia.

Biuro Infrastruktury – organizator spotkania – będzie kontynuować działania w celu realizacji niektórych zadań z zastosowaniem PPP, a obecnie już zajmuje się m.in. budową ratusza dla Urzędu Dzielnicy Mokotów czy wymianą oświetlenia ulicznego.

Źródło: www.um.warszawa.pl

Ważne informacje
*** Już 5. grudnia w Warszawie pierwsza konferencja ppp po wyborach samorządowych: III edycja „Speed uppp Poland” ***
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
253 osób.

W poprzednim miesiącu:
3501 osób.
Archiwum
opera_wroclawska_gmach1_1 Rozbudowa Opery Wrocławskiej w formule ppp
Kolejne partnerstwo publiczno-prywatne we Wrocławiu W dniu 4. września opublikowane zostało ogłoszenie o koncesji na „rozbudowę ...
Wroclaw_150 Warsztaty PPP: rewitalizacja, Wrocław 12. października
Warsztaty PPP w obszarze rewitalizacji i ochrony dziedzictwa kulturowego Instytut PPP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa ...
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA