IPPP » Archiwum 2015 » Spotkanie nt. PPP w Ratuszu.
  • Ppp to realizacja zadań publi- cznych w szerokim zakresie
  • Konferencje „Speed uppp…” – 7 wydarzeń w 3 krajach, 781 gości
  • Ppp to odpowiedź na potrzebę rozwoju regionalnego w XXI w.
  • Ppp: tworzenie infrastruktury i świadczenie usług publicznych
  • Ppp i jego rola w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych
  • Ppp w drodze po odnawialną energię wspiera innowacje
  • 'PPP Magazine' - anglojęzyczny magazyn o rynkach ppp
  • Gospodarowanie odpadami to globalne zadanie dla ppp.
  • Odpowiedzialność społeczna: ppp w ochronie zdrowia

Spotkanie nt. PPP w Ratuszu.

P. Krzysztof Kwiatkowski – prezes NIK gościem specjalnym

W dniu 28 stycznia 2015 r. w Ratuszu odbyło się spotkanie dla burmistrzów, dyrektorów biur urzędu i jednostek miejskich w sprawie zastosowania PPP do realizacji zadań samorządowych, przygotowane we współpracy z Centrum PPP i Instytutem PPP. Udział wzięli min. Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy p. Jacek Wojciechowicz i p. Michał Olszewski oraz p. Krzysztof Kwiatkowski – Prezes Najwyższej Izby Kontroli.

Gościem specjalnym był p. Krzysztof Kwiatkowski  - Prezes Najwyższej Izby Kontroli, który przedstawił wyniki kontroli postępowań przeprowadzonych przez samorządy i zachęcał do stosowania formuły PPP we współpracy z doradcami i przy uwzględnieniu racjonalnego podziału ryzyk między partnerami, tak aby dane ryzyko ponosiła strona, która najlepiej jest w stanie je kontrolować.

Prelegenci skoncentrowali się na aspektach powszechności stosowania PPP i jego zaletach – efektywnością ekonomiczną i ograniczonym wpływem na budżet samorządu, oraz na ostatnich zmianach w prawie ułatwiających stosowanie tego narzędzia.

Biuro Infrastruktury – organizator spotkania – będzie kontynuować działania w celu realizacji niektórych zadań z zastosowaniem PPP, a obecnie już zajmuje się m.in. budową ratusza dla Urzędu Dzielnicy Mokotów czy wymianą oświetlenia ulicznego.

Źródło: www.um.warszawa.pl

Wersje jezykowe
więcej
Ważne informacje
*** Litwa stawia na ppp *** Ostatni numer „Biuletynu PPP” *** Zakończenie projektu systemowego „Partnerstwo publiczno-prywatne” *** O ppp w Polskim Radiu *** Nowa publikacja nt. ppp ***
Newsletter
Archiwum
Zrzut ekranu 2017-09-26 o 13.35.48 Nowy raport ppp – opublikowany!
Analiza rynku ppp Miło nam poinformować, iż opracowany przez Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego raport pn. "Analiza rynku ...
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
58 osób.

W poprzednim miesiącu:
3621 osób.
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA