IPPP » Archiwum 2016 » SEMINARIUM: Partnerstwo publiczno-prywatne w inwestycjach samorządowych

SEMINARIUM: Partnerstwo publiczno-prywatne w inwestycjach samorządowych

Poznań, Polska

9 grudnia 2016

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski oraz Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego zapraszają na seminarium pt. „PPP w świetle najnowszych przepisów prawa i przykładowych inwestycji infrastrukturalnych„.

O wydarzeniu

Z początkiem listopada Prezydent RP podpisał Ustawę o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi, implementując tym samym do naszego prawodawstwa dyrektywy UE z 26 lutego 2014 r. w sprawie udzielania koncesji. Dyrektywa dotyczy ograniczenia niepewności prawnej przy udzielaniu koncesji oraz sprzyja publicznym i prywatnym inwestycjom w infrastrukturę i usługi strategiczne, przy zapewnieniu najlepszego stosunku jakości do ceny, w tym ułatwia realizację projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Mając na uwadze powyższe zmiany w prawie SGiPW wraz z Instytutem PPP pragnie podczas seminarium przybliżyć uczestnikom zapisy ustawy i następstwa nowych przepisów w kontekście realizacji inwestycji w oparciu o formułę PPP.

Ponadto celem spotkania jest zaprezentowanie możliwości wykorzystania modelu PPP m.in. przy projektach wodno-kanalizacyjnych, modernizacji infrastruktury oświetleniowej, termomodernizacji i efektywności energetycznej obiektów publicznych. Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się zarówno przedstawiciele Instytutu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, Ministerstwa Środowiska, jak i doświadczeni  praktycy.

Dla kogo?

Do udziału w seminarium zapraszamy wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów oraz pracowników urzędów odpowiedzialnych za realizację inwestycji z zakresu modernizacji infrastruktury publicznej.

Więcej informacji znajduje się na stronie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Ważne informacje
*** Już 5. grudnia w Warszawie pierwsza konferencja ppp po wyborach samorządowych: III edycja „Speed uppp Poland” ***
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
253 osób.

W poprzednim miesiącu:
3501 osób.
Archiwum
opera_wroclawska_gmach1_1 Rozbudowa Opery Wrocławskiej w formule ppp
Kolejne partnerstwo publiczno-prywatne we Wrocławiu W dniu 4. września opublikowane zostało ogłoszenie o koncesji na „rozbudowę ...
Wroclaw_150 Warsztaty PPP: rewitalizacja, Wrocław 12. października
Warsztaty PPP w obszarze rewitalizacji i ochrony dziedzictwa kulturowego Instytut PPP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa ...
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA