IPPP » Archiwum 2013 » Kolejna umowa o ppp w służbie zdrowie podpisana!

Kolejna umowa o ppp w służbie zdrowie podpisana!

Ppp wsparciem w walce z rakiem

Dyskusja dotycząca współpracy sektora publicznego i prywatnego przy realizacji projektów z zakresu służby zdrowia od czasu wejścia w życie nowych przepisów regulujących partnerstwo publiczno-prywatne w Polsce, gościła na wielu konferencjach, seminariach czy też debatach. Przykłady projektów zakończonych sukcesem prowadzą do wzrostu zainteresowania tą formą współpracy przede wszystkim przedstawicieli sektora publicznego, gdyż chęci ze strony inwestorów są i będą nadal (gotowość do realizacji projektu rośnie wraz ze wzrostem IRR).

Mazowieckie dołącza do grona

Mazowiecki Szpital Bródnowski sfinalizował podpisanie umowy Partnerstwa Publiczno-Prywatnego na budowę i wspólne prowadzenie Ośrodka Onkologicznego. Zaplanowana technologia medyczna do walki z rakiem oraz determinacja partnerów daje gwarancję, że będzie to ośrodek jakiego do tej pory nie było.

Podpisanie umowy  wieńczy kilkanaście miesięcy przygotowań i negocjacji. Z początkowych ośmiu firm zainteresowanych współprowadzeniem ośrodka najlepsze warunki przedstawiła firma Dopico sp. z o.o., zarządzana bezpośrednio przez Marka Jutkiewicza, znanego inwestora na rynku medycznym i nie tylko. Ośrodek Onkologiczny powstanie obok Szpitala Bródnowskiego. „Doświadczenie szpitala, szeroki zakres usług medycznych, a szczególnie współpraca z amerykańskimi ośrodkami badań nad rakiem to mocne atuty planowanej inwestycji” zapewnia Teresa Maria Bogiel, prezes Szpitala Bródnowskiego. Harmonogram prac budowlanych przewiduje otwarcie ośrodka już po 20 miesiącach od symbolicznego wbicia łopaty. Stale rosnąca ilość zachorowań na raka*, także w obszarze Mazowsza oraz trudności z szybką, pełną obsługą medyczną chorego były jedną z kluczowych przyczyn powołania partnerstwa na rzecz budowy ośrodka do walki z rakiem.

Ważne informacje
*** Już 5. grudnia w Warszawie pierwsza konferencja ppp po wyborach samorządowych: III edycja „Speed uppp Poland” ***
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
253 osób.

W poprzednim miesiącu:
3501 osób.
Archiwum
opera_wroclawska_gmach1_1 Rozbudowa Opery Wrocławskiej w formule ppp
Kolejne partnerstwo publiczno-prywatne we Wrocławiu W dniu 4. września opublikowane zostało ogłoszenie o koncesji na „rozbudowę ...
Wroclaw_150 Warsztaty PPP: rewitalizacja, Wrocław 12. października
Warsztaty PPP w obszarze rewitalizacji i ochrony dziedzictwa kulturowego Instytut PPP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa ...
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA