IPPP » Archiwum 2016 » Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP

Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP

W dniach 19-22 kwietnia 2016 r. w Norymberdze odbyła pierwsza z trzech wizyt studyjnych zaplanowanych w ramach projektu partnerskiego pomiędzy Krakowem, Norymbergą i Lwowem pn. „Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP”. Celem wizyty studyjnej była wymiana doświadczeń w zakresie przedsięwzięć partnerstwa publiczno-prywatnego realizowanych przez Miasto Norymberga.

W wizycie studyjnej wzięli udział przedstawiciele Miasta Krakowa oraz eksperci Instytutu PPP zapoznając się z bawarskim modelem PPP. Jak się okazało, PPP jest domeną przedsięwzięć z zakresu infrastruktury sportowej. Od 2008 roku do chwili obecnej Urząd Miasta Norymbergi zrealizował 5 projektów ppp w zakresie infrastruktury szkolnej (projekt Vier Schulen oraz Förderzentrum Paul-Moor). W trakcie realizacji jest szósta inwestycja – Johann-Pachelbel-Realschule/Staatliche Fachoberschule II. Uczestnicy delegacji spotkali się z zespołem specjalistów z norymberskiego ratusza na czele z Haraldem Riedlem, Skarbnikiem Miasta, zaangażowanych w realizację ww. projektów, a także obejrzeli zrealizowane już inwestycje: Kopernikus Schule i Sigena-Gymnasium czy powstającyo w technologii pasywnej gmach Johann-Pachelbel-Realschule (planowane oddanie do użytku: sierpień 2017). Zakres wszystkich przedsięwzięć obejmuje: zaprojektowanie, budowę/ modernizację, finansowanie i utrzymanie budynków (DBFO).


Więcej informacji o wizycie studyjnej znajduje się na stronie www.ppp4krakow.pl.

W ramach projektu zostaną zorganizowane jeszcze 2 wizyty studyjne: we Lwowie w czerwcu oraz w Krakowie w październiku 2016 r. Ponadto prowadzone będą działania promocyjne – odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona doświadczeniom państw partnerskich w zakresie PPP, ukażą się publikacje nt. działań projektu i prezentujące inwestycje PPP realizowane i planowane przez miasta partnerskie. Zostanie także uruchomiona strona internetowa jako narzędzie komunikacji i promocji projektu.

Projekt „Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP” uzyskał wsparcie finansowe z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (www.fwpn.org.pl).

Ważne informacje
*** Już 5. grudnia w Warszawie pierwsza konferencja ppp po wyborach samorządowych: III edycja „Speed uppp Poland” ***
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
140 osób.

W poprzednim miesiącu:
4087 osób.
Archiwum
opera_wroclawska_gmach1_1 Rozbudowa Opery Wrocławskiej w formule ppp
Kolejne partnerstwo publiczno-prywatne we Wrocławiu W dniu 4. września opublikowane zostało ogłoszenie o koncesji na „rozbudowę ...
Wroclaw_150 Warsztaty PPP: rewitalizacja, Wrocław 12. października
Warsztaty PPP w obszarze rewitalizacji i ochrony dziedzictwa kulturowego Instytut PPP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa ...
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA