IPPP » Archiwum 2016 » Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP
  • Ppp to realizacja zadań publi- cznych w szerokim zakresie
  • Konferencje „Speed uppp…” – 7 wydarzeń w 3 krajach, 781 gości
  • Ppp to odpowiedź na potrzebę rozwoju regionalnego w XXI w.
  • Ppp: tworzenie infrastruktury i świadczenie usług publicznych
  • Ppp i jego rola w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych
  • Ppp w drodze po odnawialną energię wspiera innowacje
  • 'PPP Magazine' - anglojęzyczny magazyn o rynkach ppp
  • Gospodarowanie odpadami to globalne zadanie dla ppp.
  • Odpowiedzialność społeczna: ppp w ochronie zdrowia

Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP

W dniach 19-22 kwietnia 2016 r. w Norymberdze odbyła pierwsza z trzech wizyt studyjnych zaplanowanych w ramach projektu partnerskiego pomiędzy Krakowem, Norymbergą i Lwowem pn. „Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP”. Celem wizyty studyjnej była wymiana doświadczeń w zakresie przedsięwzięć partnerstwa publiczno-prywatnego realizowanych przez Miasto Norymberga.

W wizycie studyjnej wzięli udział przedstawiciele Miasta Krakowa oraz eksperci Instytutu PPP zapoznając się z bawarskim modelem PPP. Jak się okazało, PPP jest domeną przedsięwzięć z zakresu infrastruktury sportowej. Od 2008 roku do chwili obecnej Urząd Miasta Norymbergi zrealizował 5 projektów ppp w zakresie infrastruktury szkolnej (projekt Vier Schulen oraz Förderzentrum Paul-Moor). W trakcie realizacji jest szósta inwestycja – Johann-Pachelbel-Realschule/Staatliche Fachoberschule II. Uczestnicy delegacji spotkali się z zespołem specjalistów z norymberskiego ratusza na czele z Haraldem Riedlem, Skarbnikiem Miasta, zaangażowanych w realizację ww. projektów, a także obejrzeli zrealizowane już inwestycje: Kopernikus Schule i Sigena-Gymnasium czy powstającyo w technologii pasywnej gmach Johann-Pachelbel-Realschule (planowane oddanie do użytku: sierpień 2017). Zakres wszystkich przedsięwzięć obejmuje: zaprojektowanie, budowę/ modernizację, finansowanie i utrzymanie budynków (DBFO).


Więcej informacji o wizycie studyjnej znajduje się na stronie www.ppp4krakow.pl.

W ramach projektu zostaną zorganizowane jeszcze 2 wizyty studyjne: we Lwowie w czerwcu oraz w Krakowie w październiku 2016 r. Ponadto prowadzone będą działania promocyjne – odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona doświadczeniom państw partnerskich w zakresie PPP, ukażą się publikacje nt. działań projektu i prezentujące inwestycje PPP realizowane i planowane przez miasta partnerskie. Zostanie także uruchomiona strona internetowa jako narzędzie komunikacji i promocji projektu.

Projekt „Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP” uzyskał wsparcie finansowe z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (www.fwpn.org.pl).

Wersje jezykowe
więcej
Ważne informacje
*** Litwa stawia na ppp *** Ostatni numer „Biuletynu PPP” *** Zakończenie projektu systemowego „Partnerstwo publiczno-prywatne” *** O ppp w Polskim Radiu *** Nowa publikacja nt. ppp ***
Newsletter
Archiwum
Zrzut ekranu 2017-09-26 o 13.35.48 Nowy raport ppp – opublikowany!
Analiza rynku ppp Miło nam poinformować, iż opracowany przez Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego raport pn. "Analiza rynku ...
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
57 osób.

W poprzednim miesiącu:
3621 osób.
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA