IPPP » Archiwum 2016 » Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP

Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP

W dniach 7-10 czerwca 2016 r. odbyła się kolejna wizyta studyjna, zaplanowana w ramach projektu pn. „Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP” zainicjowanego i realizowanego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie we współpracy z urzędami miejskimi Norymbergi i Lwowa. Tym razem doświadczeniami w zakresie PPP dzieliły się władze Lwowa.

W wizycie studyjnej wzięli udział przedstawiciele Miasta Krakowa oraz eksperci Instytutu PPP zapoznając się z rynkiem PPP na Ukrainie. Miasto Lwów stoi przed dużymi potrzebami w zakresie rozwoju m.in. infrastruktury transportowej, komunikacyjnej, turystycznej czy z zakresu gospodarki odpadami. Deficyt środków publicznych, które mogły by zaspokoić potrzeby inwestycyjne Miasta, wpływa na decyzje władz Lwowa by sięgać po zewnętrzne środki finansowe jak np. pochodzące z Europejskiego Banku Rozbudowy i Rozwoju, by rozważać wykorzystanie formuły partnerstwa publiczno-prywatnego do realizacji inwestycji publicznych. Na razie Miasto Lwów opracowało dwie propozycje przedsięwzięć możliwych do realizacji w PPP: budowę centrum kongresowego oraz budowę parkingu publicznego. Delegacja polska chętnie dzieliła się swoimi doświadczeniami w zakresie realizacji zadań publicznych w formule ppp, a także dobrymi praktykami w PPP innych polskich samorządów.

Więcej informacji o wizycie studyjnej znajduje się na stronie www.ppp4krakow.pl.

W ramach projektu zostanie zorganizowana jeszcze jedna wizyta studyjna – tym razem w Krakowie w październiku 2016 r., połączona z międzynarodową konferencję poświęconą doświadczeniom państw partnerskich w zakresie PPP.

Projekt „Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP” jest dofinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (www.fwpn.org.pl).

Ważne informacje
*** Już 5. grudnia w Warszawie pierwsza konferencja ppp po wyborach samorządowych: III edycja „Speed uppp Poland” ***
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
253 osób.

W poprzednim miesiącu:
3501 osób.
Archiwum
opera_wroclawska_gmach1_1 Rozbudowa Opery Wrocławskiej w formule ppp
Kolejne partnerstwo publiczno-prywatne we Wrocławiu W dniu 4. września opublikowane zostało ogłoszenie o koncesji na „rozbudowę ...
Wroclaw_150 Warsztaty PPP: rewitalizacja, Wrocław 12. października
Warsztaty PPP w obszarze rewitalizacji i ochrony dziedzictwa kulturowego Instytut PPP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa ...
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA