IPPP » Archiwum 2016 » Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP
  • Ppp to realizacja zadań publi- cznych w szerokim zakresie
  • Konferencje „Speed uppp…” – 7 wydarzeń w 3 krajach, 781 gości
  • Ppp to odpowiedź na potrzebę rozwoju regionalnego w XXI w.
  • Ppp: tworzenie infrastruktury i świadczenie usług publicznych
  • Ppp i jego rola w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych
  • Ppp w drodze po odnawialną energię wspiera innowacje
  • 'PPP Magazine' - anglojęzyczny magazyn o rynkach ppp
  • Gospodarowanie odpadami to globalne zadanie dla ppp.
  • Odpowiedzialność społeczna: ppp w ochronie zdrowia

Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP

W dniach 7-10 czerwca 2016 r. odbyła się kolejna wizyta studyjna, zaplanowana w ramach projektu pn. „Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP” zainicjowanego i realizowanego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie we współpracy z urzędami miejskimi Norymbergi i Lwowa. Tym razem doświadczeniami w zakresie PPP dzieliły się władze Lwowa.

W wizycie studyjnej wzięli udział przedstawiciele Miasta Krakowa oraz eksperci Instytutu PPP zapoznając się z rynkiem PPP na Ukrainie. Miasto Lwów stoi przed dużymi potrzebami w zakresie rozwoju m.in. infrastruktury transportowej, komunikacyjnej, turystycznej czy z zakresu gospodarki odpadami. Deficyt środków publicznych, które mogły by zaspokoić potrzeby inwestycyjne Miasta, wpływa na decyzje władz Lwowa by sięgać po zewnętrzne środki finansowe jak np. pochodzące z Europejskiego Banku Rozbudowy i Rozwoju, by rozważać wykorzystanie formuły partnerstwa publiczno-prywatnego do realizacji inwestycji publicznych. Na razie Miasto Lwów opracowało dwie propozycje przedsięwzięć możliwych do realizacji w PPP: budowę centrum kongresowego oraz budowę parkingu publicznego. Delegacja polska chętnie dzieliła się swoimi doświadczeniami w zakresie realizacji zadań publicznych w formule ppp, a także dobrymi praktykami w PPP innych polskich samorządów.

Więcej informacji o wizycie studyjnej znajduje się na stronie www.ppp4krakow.pl.

W ramach projektu zostanie zorganizowana jeszcze jedna wizyta studyjna – tym razem w Krakowie w październiku 2016 r., połączona z międzynarodową konferencję poświęconą doświadczeniom państw partnerskich w zakresie PPP.

Projekt „Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa inicjatywa PPP” jest dofinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (www.fwpn.org.pl).

Wersje jezykowe
więcej
Ważne informacje
*** Litwa stawia na ppp *** Ostatni numer „Biuletynu PPP” *** Zakończenie projektu systemowego „Partnerstwo publiczno-prywatne” *** O ppp w Polskim Radiu *** Nowa publikacja nt. ppp ***
Newsletter
Archiwum
Zrzut ekranu 2017-09-26 o 13.35.48 Nowy raport ppp – opublikowany!
Analiza rynku ppp Miło nam poinformować, iż opracowany przez Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego raport pn. "Analiza rynku ...
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
44 osób.

W poprzednim miesiącu:
3586 osób.
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA