Nowy szpital w Poznaniu jednak nie w ppp? | IPPP | Partnerstwo Publiczno-Prywatne | Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego | PPP
IPPP » Archiwum 2012 » Nowy szpital w Poznaniu jednak nie w ppp?

Nowy szpital w Poznaniu jednak nie w ppp?

Tradycyjne zamówienie publiczne na nowy szpital w Poznaniu?

Zaproszenie do dialogu technicznego

W dniu 12. listopada 2012 należąca do województwa wielkopolskiego spółka Szpitale Wielkopolski Sp. z o.o. wystosowała zaproszenie do udziału w dialogu technicznym, który ma poprzedzić proces udzielenia zamówień publicznych dla przedsięwzięcia polegającego na budowie nowego szpitala matki i dziecka w Poznaniu oraz wyposażenia go w niezbędny sprzęt medyczny.

Po projekcie Szpitala Powiatowego w Żywcu, którego losy – mimo wystąpienia inwestora o pozwolenie na budowę – są wciąż niepewne (brak finansowania dla inwestycji, które miało zostać zapewnione do połowy września 2012 roku), poznański projekt był następnym w kolejności przedsięwzięciem budowy nowego szpitala w Polsce wymienianym w kontekście formuły PPP.

Jak możemy jednak przeczytać w zaproszeniu do dialogu technicznego oraz jego regulaminie, wybór firm, które przyczynią się do powstania inwestycji, odbyć się ma na zasadach Prawa Zamówień Publicznych, a prace projektowe i wykonawcze mają zostać zlecone w osobnych postępowaniach przetargowych. Nie ma również mowy o zarządzaniu szpitalem, a jest jedynie wyrażony zamiar sfinansowania części prac ze środków unijnych. Całość oznaczałaby odejście od koncepcji realizacji inwestycji w modelu PPP.

Iskierką nadziei dla podmiotów liczących na formułę PPP pozostaje zdanie kończące zaproszenie do dialogu: „Udział w dialogu technicznym nie jest warunkiem ubiegania się, w przyszłości, o jakiekolwiek zamówienie publiczne, partnerstwo publiczno-prywatne lub koncesję na roboty budowlane lub usługi”. Nadzieja ta może okazać się jednak nieuzasadniona.

Zgłoszenia do dialogu technicznego możliwe są do końca listopada. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Szpitali Wielkopolski.

Wersje jezykowe
więcej
Ważne informacje
*** III edycja konferencji ppp "Speed uppp Poland" w grudniu 2018 w Warszawie *** Szkolenia ppp dla przedsiębiorców MMŚP ***
Archiwum
Gmina Police _Instytut PPP Gmina Police – konsultacje rynkowe z sektorem prywatnym (2 projekt)
Konsultacje rynkowe z sektorem prywatnym Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego działając na zlecenie Gminy Police prowadzi konsultacje rynkowe dotyczące ...
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
281 osób.

W poprzednim miesiącu:
9399 osób.
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA