IPPP » Archiwum 2015 » Nowe wydanie „Forum PPP” – już dostępne!
  • Ppp to realizacja zadań publi- cznych w szerokim zakresie
  • Konferencje „Speed uppp…” – 7 wydarzeń w 3 krajach, 781 gości
  • Ppp to odpowiedź na potrzebę rozwoju regionalnego w XXI w.
  • Ppp: tworzenie infrastruktury i świadczenie usług publicznych
  • Ppp i jego rola w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych
  • Ppp w drodze po odnawialną energię wspiera innowacje
  • 'PPP Magazine' - anglojęzyczny magazyn o rynkach ppp
  • Gospodarowanie odpadami to globalne zadanie dla ppp.
  • Odpowiedzialność społeczna: ppp w ochronie zdrowia

Nowe wydanie „Forum PPP” – już dostępne!

Nowe wydanie „Forum PPP” – już dostępne!

BEZPŁATNA PRENUMERATA

Zapraszamy do pobrania nowego numeru Forum PPP – jedynego magazynu poświęconego w całości tematyce partnerstwa publiczno-prywatnego. Forum PPP było, jest i będzie bezpłatne – dlatego zapraszamy wszystkie osoby pragnące być na bieżąco z sytuacją ppp w Polsce do prenumeraty.

Wstęp

Zgodnie z przewidywaniami, pierwsza część roku okazała się o owocna dla rynku PPP. Zawarto pierwszą umowę rządową w obszarze infrastruktury publicznej, która obejmuje zaprojektowanie, sfinansowanie, budowę i utrzymanie budynku Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Projekt ten powinien otworzyć rynek podobnych przedsięwzięć, gdyż potrzeby inwestycyjne szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości są olbrzymie. Co istotne, od połowy marca weszło w życie długo oczekiwane rozporządzenie wykonawcze do art. 18a ustawy o PPP, co powinno zmniejszyć ryzyko prawne realizacji projektów „z opłatą za dostępność”.Równie istotne dla rynku PPP, jak i realizacji zadań rewitalizacyjnych, jest zawarcie umowy PPP dotyczącej rewitalizacji Wyspy Spichrzów w Gdańsku. Projekt ten, znacznie większy w swej skali od pionierskiego przedsięwzięcia sopockiego, wydaje się potwierdzać możliwość wykorzystania modelu PPP i koncesji w tego typu przedsięwzięciach. Szczególnie warto przeanalizować możliwość efektywnego gospodarowania nieruchomościami w ramach rewitalizacyjnych przedsięwzięć PPP, podobnie jak z potencjałem wykorzystania spółek kapitałowych powoływanych w celu wykonania umowy o partnerstwie. Strony przedsięwzięć rewitalizacyjnych powinny również przeanalizować doświadczenia związane z finansowaniem zwrotnym tego typu projektów, ponieważ instrumenty podobne do Inicjatywy JESSICA z pewnością będą powołane w perspektywie finansowej 2014-2020.

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Forum PPP.

Wersje jezykowe
więcej
Ważne informacje
*** Litwa stawia na ppp *** Ostatni numer „Biuletynu PPP” *** Zakończenie projektu systemowego „Partnerstwo publiczno-prywatne” *** O ppp w Polskim Radiu *** Nowa publikacja nt. ppp ***
Newsletter
Archiwum
Zrzut ekranu 2015-12-31 o 15.14.36 Ostatni numer Biuletynu PPP już dostępny!
Biuletyn PPP nr 13 Już tylko kilka godzin dzieli nas od zakończenia projektu systemowego PARP pt. ...
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
195 osób.

W poprzednim miesiącu:
4206 osób.
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA