IPPP » Archiwum 2012 » Koncesje: nowe regulacje UE

Koncesje: nowe regulacje UE

Maastricht, Holandia

13-14. września 2012

Seminarium: Nowe regulacje UE o koncesjach – co będą oznaczały w praktyce?

Europejski Instytut Administracji Publicznej (EIPA, European Institute for Public Administration) organizuje specjalne 2-dniowe seminarium dedykowane dyskusji na temat nowej unijnej dyrektywy w zakresie koncesji. Odbędzie się ono w dniach 13-14. września 2012 w holenderskim Maastricht, mieście, w którym w 1992 roku Rada Europejska podpisała traktat tworzący Unię Europejską.

Trwająca debata nad dwoma dyrektywami UE, w zakresie zamówień publicznych oraz koncesji, sprawia, że rok 2012 jest wyjątkowo ciekawy dla PPP. Żywa dyskusja miała miejsce w Parlamencie Europejskim podczas marcowego czytania dyrektywy o koncesjach – część krajów członkowskich UE jest bowiem sceptycznie nastawiona do uchwalania odrębnej dyrektywy w tym zakresie. Uważają one za właściwsze zmianę dyrektyw o zamówieniach publicznych, a nie tworzenie osobnych regulacji.

Wagę tej dyskusji wzmacnia fakt, iż PPP jest powszechnie widziane jako jedna z kluczowych dróg wypełnienia Planu Europy roku 2020, a badania opublikowane wraz z propozycją legislacyjną dla dyrektywy koncesyjnej wskazują, że aż ok. 60% kontraktów typu PPP można by zaklasyfikować właśnie jako koncesje. Komisja Europejska w dokumencie „Oceny oddziaływania”, wspierającym koncepcję odrębnej dyrektywy w zakresie koncesji, stwierdza, że obecne regulacje są niezadowalające, a jedyną drogą w celu zmiany tego stanu rzeczy jest nowa dyrektywa w zakresie koncesji.

Uczestnictwo i program – za pośrednictwem strony EIPA (jęz. angielski)

Ważne informacje
*** Już 5. grudnia w Warszawie pierwsza konferencja ppp po wyborach samorządowych: III edycja „Speed uppp Poland” ***
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
253 osób.

W poprzednim miesiącu:
3501 osób.
Archiwum
opera_wroclawska_gmach1_1 Rozbudowa Opery Wrocławskiej w formule ppp
Kolejne partnerstwo publiczno-prywatne we Wrocławiu W dniu 4. września opublikowane zostało ogłoszenie o koncesji na „rozbudowę ...
Wroclaw_150 Warsztaty PPP: rewitalizacja, Wrocław 12. października
Warsztaty PPP w obszarze rewitalizacji i ochrony dziedzictwa kulturowego Instytut PPP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa ...
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA