MRR wyłoniło dwa projekty pilotażowe | IPPP | Partnerstwo Publiczno-Prywatne | Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego | PPP
IPPP » Archiwum 2013 » MRR wyłoniło dwa projekty pilotażowe

MRR wyłoniło dwa projekty pilotażowe

Ochrona zdrowia i budowa dróg

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wyłoniło dwa projekty pilotażowe

Dn. 8 listopada 2013 r. na stronie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zamieszczona została informacja o wyborze dwóch projektów pilotażowych, które w ramach działań Platformy PPP, uzyskają wsparcie resortu mające na celu wypracowanie wzorcowej dokumentacji dla innych podmiotów publicznych planujących realizację przedsięwzięć w formule ppp.
Jeszcze nie tak dawno informowaliśmy i zachęcaliśmy Państwa do zgłaszania  swoich projektów w ramach naboru przedsięwzięć planowanych do realizacji w ppp w sektorze ochrony zdrowia i budowy dróg. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie Platformy PPP zgłoszonych zostało po 9 projektów w każdym z sektorów, o których informacje można znaleźć w załączniku zamieszczonym na stronie www.ppp.gov.pl – ostatecznie zostały wyłonione:
  • w sektorze ochrony zdrowia: projekt pn.„Budowa nowego Szpitala Matki i Dziecka w Poznaniu”.
  • w sektorze budowy dróg: projekt pn. „Program przebudowy i utrzymania dróg wojewódzkich w województwie dolnośląskim realizowany w formule PPP”.

Jak informuje MIR, wypracowana w trakcie przygotowania projektów oraz podczas procesu wyboru partnera prywatnego dokumentacja będzie pomocą dla podmiotów publicznych przymierzających się do ppp. Drugim celem będzie zbadanie możliwości praktycznego zaangażowania i oceny wpływu środków unijnych (o charakterze zwrotnym i bezzwrotnym) w montażu finansowym obu inwestycji.

Instytut PPP również ma nadzieje, iż oba projekty zostaną zakończone sukcesem, a także, że wiedza zgromadzona podczas ich realizacji zostanie upowszechniona celem promocji partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce.
Wersje jezykowe
więcej
Ważne informacje
*** III edycja konferencji ppp "Speed uppp Poland" w grudniu 2018 w Warszawie *** Szkolenia ppp dla przedsiębiorców MMŚP ***
Archiwum
Gmina Police _Instytut PPP Gmina Police – konsultacje rynkowe z sektorem prywatnym (2 projekt)
Konsultacje rynkowe z sektorem prywatnym Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego działając na zlecenie Gminy Police prowadzi konsultacje rynkowe dotyczące ...
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
74 osób.

W poprzednim miesiącu:
9344 osób.
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA