IPPP » Archiwum 2013 » MRR wyłoniło dwa projekty pilotażowe

MRR wyłoniło dwa projekty pilotażowe

Ochrona zdrowia i budowa dróg

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wyłoniło dwa projekty pilotażowe

Dn. 8 listopada 2013 r. na stronie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zamieszczona została informacja o wyborze dwóch projektów pilotażowych, które w ramach działań Platformy PPP, uzyskają wsparcie resortu mające na celu wypracowanie wzorcowej dokumentacji dla innych podmiotów publicznych planujących realizację przedsięwzięć w formule ppp.
Jeszcze nie tak dawno informowaliśmy i zachęcaliśmy Państwa do zgłaszania  swoich projektów w ramach naboru przedsięwzięć planowanych do realizacji w ppp w sektorze ochrony zdrowia i budowy dróg. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie Platformy PPP zgłoszonych zostało po 9 projektów w każdym z sektorów, o których informacje można znaleźć w załączniku zamieszczonym na stronie www.ppp.gov.pl – ostatecznie zostały wyłonione:
  • w sektorze ochrony zdrowia: projekt pn.„Budowa nowego Szpitala Matki i Dziecka w Poznaniu”.
  • w sektorze budowy dróg: projekt pn. „Program przebudowy i utrzymania dróg wojewódzkich w województwie dolnośląskim realizowany w formule PPP”.

Jak informuje MIR, wypracowana w trakcie przygotowania projektów oraz podczas procesu wyboru partnera prywatnego dokumentacja będzie pomocą dla podmiotów publicznych przymierzających się do ppp. Drugim celem będzie zbadanie możliwości praktycznego zaangażowania i oceny wpływu środków unijnych (o charakterze zwrotnym i bezzwrotnym) w montażu finansowym obu inwestycji.

Instytut PPP również ma nadzieje, iż oba projekty zostaną zakończone sukcesem, a także, że wiedza zgromadzona podczas ich realizacji zostanie upowszechniona celem promocji partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce.
Ważne informacje
*** Już 5. grudnia w Warszawie pierwsza konferencja ppp po wyborach samorządowych: III edycja „Speed uppp Poland” ***
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
126 osób.

W poprzednim miesiącu:
4079 osób.
Archiwum
opera_wroclawska_gmach1_1 Rozbudowa Opery Wrocławskiej w formule ppp
Kolejne partnerstwo publiczno-prywatne we Wrocławiu W dniu 4. września opublikowane zostało ogłoszenie o koncesji na „rozbudowę ...
Wroclaw_150 Warsztaty PPP: rewitalizacja, Wrocław 12. października
Warsztaty PPP w obszarze rewitalizacji i ochrony dziedzictwa kulturowego Instytut PPP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa ...
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA