IPPP » Archiwum 2017 » Konferencja ppp w Mławie
  • Ppp to realizacja zadań publi- cznych w szerokim zakresie
  • Konferencje „Speed uppp…” – 7 wydarzeń w 3 krajach, 781 gości
  • Ppp to odpowiedź na potrzebę rozwoju regionalnego w XXI w.
  • Ppp: tworzenie infrastruktury i świadczenie usług publicznych
  • Ppp i jego rola w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych
  • Ppp w drodze po odnawialną energię wspiera innowacje
  • 'PPP Magazine' - anglojęzyczny magazyn o rynkach ppp
  • Gospodarowanie odpadami to globalne zadanie dla ppp.
  • Odpowiedzialność społeczna: ppp w ochronie zdrowia

Konferencja ppp w Mławie

Podsumowanie

Niebawem minie rok od momentu zawarcia najdłuższej w realizacji umowy na projekt w formule partnerstwa publiczno-prywatnego w sektorze wodnym. Mowa tu o inwestycji realizowanej przez miasto Mława i wybranego w drodze przetargu partnera prywatnego – Ondeo Polska Sp. z o.o. Dn. 13 czerwca 2017 r. samorząd miejski wraz z Instytutem Partnerstwa Publiczno Prywatnego oraz grupą SUEZ, zorganizował konferencję poświęconą partnerstwu publiczno-prywatnego. Była to doskonała okazja, by porozmawiać o partnerstwie , potencjale jaki stwarza dla samorządów oraz doświadczeniach współpracy z sektorem prywatnym z perspektywy Miasta.

Konferencja składała się z kilku bloków tematycznych. W pierwszej części o funkcjonowaniu i rozwoju w Polsce rynku ppp mówił Krzysztof Koćwin z Ministerstwa Rozwoju. Następnie przedstawiciel ambasady francuskiej przedstawił obszary, w jakich we Francji szczególnie dynamicznie rozwija się formuła ppp (w tym szczególnie w sektorze gospodarki wodno-kanalizacyjnej). Wspomniał przy tym, że konferencja odbywa się w przeddzień oficjalnego rozpoczęcia budowy oczyszczalni w Mławie. Omówił również inwestycje firm o kapitale francuskim na polskim rynku, zwłaszcza rynku gospodarki komunalnej.

W kolejnym bloku, o formule ppp i prawnych aspektach zarządzania zadaniami publicznymi w tej formie mówili m.in. przedstawiciele kancelarii BakerMcKenzie oraz Instytutu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. O potencjale sektora prywatnego i korzyściach ze współpracy dla sektora publicznego mówili przedstawiciele grupy Suez. Na zakończenie konferencji zaplanowano wystąpienie burmistrza Sławomir Kowalewskiego na temat współpracy z sektorem prywatnym z perspektywy samorządu.

Konferencja odbyła się w siedzibie w Miejskiego Domu Kultury w Mławie i zgromadziła łącznie 112 uczestników. Dziękujemy wszystkim za obecność i cenny wkład w formie dyskusji podczas wydarzenia!

Zapraszamy również do odwiedzenia galerii ze zdjęciami z wydarzenia na naszym profilu społecznościowym - facebook.plAlbum pn. „Konferencja ppp w Mławie – 13 VI 2017 r.”.

 

Archiwalna treść newsa

Mława, Polska

13 czerwca 2017

Miasto Mława wraz z Instytutem Partnerstwa Publiczno-Prywatnego oraz grupą SUEZ, mają zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji ppp z zakresu gospodarki wodno-kanalizacyjnej oraz efektywności energetycznej. Konferencja odbędzie się we wtorek 13 czerwca 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Mławie.

O wydarzeniu (program)

Tematem przewodnim konferencji jest analiza ppp pod kątem skutecznej i efektywnej realizacji zadań publicznych w obszarze gospodarki wodno-kanalizacyjnej i efektywności energetycznej. Dlatego, że o skuteczności możemy mówić tylko i wyłącznie w odniesieniu do projektów realizowanych lub zrealizowanych, podczas konferencji głos zabiorą eksperci posiadający praktyczne doświadczenie we wdrażaniu inwestycji w formule ppp.

W pierwszej części spotkania przedstawiona zostanie charakterystyka rynku ppp w Polsce. Omówiona zostanie struktura oraz potencjał rozwoju rynku ppp, a także rola kapitału zewnętrznego w rozwoju polskiej gospodarki komunalnej.W drugiej części spotkania przedstawione zostaną dobre doświadczenia we wdrażaniu projektów ppp, ścieżki wyboru partnera prywatnego oraz najważniejsze zapisy umowy z punktu widzenia podmiotu publicznego. Następnie, Pan Sławomir Kowalewski – Burmistrz Miasta Mławy, opowie o doświadczeniach z współpracy z sektorem prywatnym, zgromadzonych podczas realizacji projektu w obszarze wodno-kanalizacyjnym. Na zakończenie konferencji przewidziana została możliwość konsultacji własnych pomysłów w ramach 60 min. przerwy lunchowej. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Wydarzenie jest adresowane do przedstawicieli jednostek sektora finansów publicznych. Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracji należy dokonać poprzez formularz zamieszczony poniżej.

Rejestracja rozpoczyna się o godz. 9:00.

Miejsce wydarzenia

Konferencja odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Mławie (ul. Stary Rynek 13, 06-500 Mława).

Kontakt

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z wydarzeniem zapraszamy do kontaktu z Panem Dawidem Zalewskim, który oczekuje na pytania pod adresem email dawid.zalewski@ippp.pl lub nr tel.: 535 006 591.


Rekrutacja zakończona  (pozostało 0 wolnych miejsc z 120 dostępnych)

Informujemy, iż pozytywnie rozpatrzono 120 zgłoszeń. Negatywnie rozpatrzono 18 zgłoszeń. Obecnie rozpatrujemy 0 zgłoszeń. 

Wersje jezykowe
więcej
Ważne informacje
*** Litwa stawia na ppp *** Ostatni numer „Biuletynu PPP” *** Zakończenie projektu systemowego „Partnerstwo publiczno-prywatne” *** O ppp w Polskim Radiu *** Nowa publikacja nt. ppp ***
Newsletter
Archiwum
Zrzut ekranu 2017-09-26 o 13.35.48 Nowy raport ppp – opublikowany!
Analiza rynku ppp Miło nam poinformować, iż opracowany przez Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego raport pn. "Analiza rynku ...
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
125 osób.

W poprzednim miesiącu:
4235 osób.
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA