IPPP » Archiwum 2017 » Konferencja ppp w Mławie

Konferencja ppp w Mławie

Podsumowanie

Niebawem minie rok od momentu zawarcia najdłuższej w realizacji umowy na projekt w formule partnerstwa publiczno-prywatnego w sektorze wodnym. Mowa tu o inwestycji realizowanej przez miasto Mława i wybranego w drodze przetargu partnera prywatnego – Ondeo Polska Sp. z o.o. Dn. 13 czerwca 2017 r. samorząd miejski wraz z Instytutem Partnerstwa Publiczno Prywatnego oraz grupą SUEZ, zorganizował konferencję poświęconą partnerstwu publiczno-prywatnego. Była to doskonała okazja, by porozmawiać o partnerstwie , potencjale jaki stwarza dla samorządów oraz doświadczeniach współpracy z sektorem prywatnym z perspektywy Miasta.

Konferencja składała się z kilku bloków tematycznych. W pierwszej części o funkcjonowaniu i rozwoju w Polsce rynku ppp mówił Krzysztof Koćwin z Ministerstwa Rozwoju. Następnie przedstawiciel ambasady francuskiej przedstawił obszary, w jakich we Francji szczególnie dynamicznie rozwija się formuła ppp (w tym szczególnie w sektorze gospodarki wodno-kanalizacyjnej). Wspomniał przy tym, że konferencja odbywa się w przeddzień oficjalnego rozpoczęcia budowy oczyszczalni w Mławie. Omówił również inwestycje firm o kapitale francuskim na polskim rynku, zwłaszcza rynku gospodarki komunalnej.

W kolejnym bloku, o formule ppp i prawnych aspektach zarządzania zadaniami publicznymi w tej formie mówili m.in. przedstawiciele kancelarii BakerMcKenzie oraz Instytutu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. O potencjale sektora prywatnego i korzyściach ze współpracy dla sektora publicznego mówili przedstawiciele grupy Suez. Na zakończenie konferencji zaplanowano wystąpienie burmistrza Sławomir Kowalewskiego na temat współpracy z sektorem prywatnym z perspektywy samorządu.

Konferencja odbyła się w siedzibie w Miejskiego Domu Kultury w Mławie i zgromadziła łącznie 112 uczestników. Dziękujemy wszystkim za obecność i cenny wkład w formie dyskusji podczas wydarzenia!

Zapraszamy również do odwiedzenia galerii ze zdjęciami z wydarzenia na naszym profilu społecznościowym - facebook.plAlbum pn. „Konferencja ppp w Mławie – 13 VI 2017 r.”.

 

Archiwalna treść newsa

Mława, Polska

13 czerwca 2017

Miasto Mława wraz z Instytutem Partnerstwa Publiczno-Prywatnego oraz grupą SUEZ, mają zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji ppp z zakresu gospodarki wodno-kanalizacyjnej oraz efektywności energetycznej. Konferencja odbędzie się we wtorek 13 czerwca 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Mławie.

O wydarzeniu (program)

Tematem przewodnim konferencji jest analiza ppp pod kątem skutecznej i efektywnej realizacji zadań publicznych w obszarze gospodarki wodno-kanalizacyjnej i efektywności energetycznej. Dlatego, że o skuteczności możemy mówić tylko i wyłącznie w odniesieniu do projektów realizowanych lub zrealizowanych, podczas konferencji głos zabiorą eksperci posiadający praktyczne doświadczenie we wdrażaniu inwestycji w formule ppp.

W pierwszej części spotkania przedstawiona zostanie charakterystyka rynku ppp w Polsce. Omówiona zostanie struktura oraz potencjał rozwoju rynku ppp, a także rola kapitału zewnętrznego w rozwoju polskiej gospodarki komunalnej.W drugiej części spotkania przedstawione zostaną dobre doświadczenia we wdrażaniu projektów ppp, ścieżki wyboru partnera prywatnego oraz najważniejsze zapisy umowy z punktu widzenia podmiotu publicznego. Następnie, Pan Sławomir Kowalewski – Burmistrz Miasta Mławy, opowie o doświadczeniach z współpracy z sektorem prywatnym, zgromadzonych podczas realizacji projektu w obszarze wodno-kanalizacyjnym. Na zakończenie konferencji przewidziana została możliwość konsultacji własnych pomysłów w ramach 60 min. przerwy lunchowej. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Wydarzenie jest adresowane do przedstawicieli jednostek sektora finansów publicznych. Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracji należy dokonać poprzez formularz zamieszczony poniżej.

Rejestracja rozpoczyna się o godz. 9:00.

Miejsce wydarzenia

Konferencja odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Mławie (ul. Stary Rynek 13, 06-500 Mława).

Kontakt

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z wydarzeniem zapraszamy do kontaktu z Panem Dawidem Zalewskim, który oczekuje na pytania pod adresem email dawid.zalewski@ippp.pl lub nr tel.: 535 006 591.


Rekrutacja zakończona  (pozostało 0 wolnych miejsc z 120 dostępnych)

Informujemy, iż pozytywnie rozpatrzono 120 zgłoszeń. Negatywnie rozpatrzono 18 zgłoszeń. Obecnie rozpatrujemy 0 zgłoszeń. 

Ważne informacje
*** Już 5. grudnia w Warszawie pierwsza konferencja ppp po wyborach samorządowych: III edycja „Speed uppp Poland” ***
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
178 osób.

W poprzednim miesiącu:
3381 osób.
Archiwum
opera_wroclawska_gmach1_1 Rozbudowa Opery Wrocławskiej w formule ppp
Kolejne partnerstwo publiczno-prywatne we Wrocławiu W dniu 4. września opublikowane zostało ogłoszenie o koncesji na „rozbudowę ...
Wroclaw_150 Warsztaty PPP: rewitalizacja, Wrocław 12. października
Warsztaty PPP w obszarze rewitalizacji i ochrony dziedzictwa kulturowego Instytut PPP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa ...
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA