IPPP » Archiwum 2012 » Konferencja i wystawa „Wind, Inc. 2012”

Konferencja i wystawa „Wind, Inc. 2012”

Gdańsk – rekomendacja IPPP

6-7. lutego 2012

Green World Conferences zorganizowało w dniach 6-7. lutego w Gdańsku konferencję połączoną z wystawą, której tematyka dotyczyła rozwoju rynku energetyki wiatrowej w Polsce oraz w rejonie Morza Bałtyckiego. Przedsięwzięcie objęte została honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.

Wydarzenie zgromadziło blisko 80 osób z Polski i innych krajów Europy (m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Francji, Belgii czy Rosji) reprezentujących podmioty rozwijające farmy wiatrowe w Polsce: instytucje finansowe, firmy technologiczne i konstrukcyjne, doradców, kancelarie prawne, inwestorów, deweloperów jak również inne podmioty uczestniczące od kilku lat w kreowaniu dynamicznie rozwijającego się rynku farm wiatrowych (Polska miała w 2010 r. 7 największy w Europie przyrost mocy generowanej przez energię wiatrową; źródło: raport Energetyka Wiatrowa w Polsce z listopada 2011 r. przygotowany przez PAIiIZ, TPA Horwath i kancelarię DZP).

Wydarzenie, poza dostarczeniem specjalistycznej wiedzy, było znakomitą okazją do spotkania najważniejszych osób, instytucji i przedsiębiorstw zaangażowanych w rozwój energetyki wiatrowej, i posłużyło debacie na temat zagadnień kluczowych dla rozwoju tego sektora gospodarki, w szczególności zaś budowie farm morskich. Wiele uwagi poświęcono barierom, którym stawiać czoła muszą inwestorzy, m.in. regulacjom prawnym w zakresie odnawialnych źródeł energii, wymaganym do budowy farm wiatrowych pozwoleniom, finansowaniu tego typu inwestycji jak również ich aspektom społecznym, środowiskowym i technologicznym. Za sprawą wystąpienia Instytut PPP zastanawiano się zaś, czy inicjatorem budowy farmy wiatrowej (w modelu PPP) może być np. gmina.

Oficjalna strona wydarzenia – odwiedź

Ważne informacje
*** Już 5. grudnia w Warszawie pierwsza konferencja ppp po wyborach samorządowych: III edycja „Speed uppp Poland” ***
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
253 osób.

W poprzednim miesiącu:
3501 osób.
Archiwum
opera_wroclawska_gmach1_1 Rozbudowa Opery Wrocławskiej w formule ppp
Kolejne partnerstwo publiczno-prywatne we Wrocławiu W dniu 4. września opublikowane zostało ogłoszenie o koncesji na „rozbudowę ...
Wroclaw_150 Warsztaty PPP: rewitalizacja, Wrocław 12. października
Warsztaty PPP w obszarze rewitalizacji i ochrony dziedzictwa kulturowego Instytut PPP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa ...
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA