IPPP » Archiwum 2012 » Konferencja i wystawa „Wind, Inc. 2012”
  • Ppp to realizacja zadań publi- cznych w szerokim zakresie
  • Konferencje „Speed uppp…” – 7 wydarzeń w 3 krajach, 781 gości
  • Ppp to odpowiedź na potrzebę rozwoju regionalnego w XXI w.
  • Ppp: tworzenie infrastruktury i świadczenie usług publicznych
  • Ppp i jego rola w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych
  • Ppp w drodze po odnawialną energię wspiera innowacje
  • 'PPP Magazine' - anglojęzyczny magazyn o rynkach ppp
  • Gospodarowanie odpadami to globalne zadanie dla ppp.
  • Odpowiedzialność społeczna: ppp w ochronie zdrowia

Konferencja i wystawa „Wind, Inc. 2012”

Gdańsk – rekomendacja IPPP

6-7. lutego 2012

Green World Conferences zorganizowało w dniach 6-7. lutego w Gdańsku konferencję połączoną z wystawą, której tematyka dotyczyła rozwoju rynku energetyki wiatrowej w Polsce oraz w rejonie Morza Bałtyckiego. Przedsięwzięcie objęte została honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.

Wydarzenie zgromadziło blisko 80 osób z Polski i innych krajów Europy (m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Francji, Belgii czy Rosji) reprezentujących podmioty rozwijające farmy wiatrowe w Polsce: instytucje finansowe, firmy technologiczne i konstrukcyjne, doradców, kancelarie prawne, inwestorów, deweloperów jak również inne podmioty uczestniczące od kilku lat w kreowaniu dynamicznie rozwijającego się rynku farm wiatrowych (Polska miała w 2010 r. 7 największy w Europie przyrost mocy generowanej przez energię wiatrową; źródło: raport Energetyka Wiatrowa w Polsce z listopada 2011 r. przygotowany przez PAIiIZ, TPA Horwath i kancelarię DZP).

Wydarzenie, poza dostarczeniem specjalistycznej wiedzy, było znakomitą okazją do spotkania najważniejszych osób, instytucji i przedsiębiorstw zaangażowanych w rozwój energetyki wiatrowej, i posłużyło debacie na temat zagadnień kluczowych dla rozwoju tego sektora gospodarki, w szczególności zaś budowie farm morskich. Wiele uwagi poświęcono barierom, którym stawiać czoła muszą inwestorzy, m.in. regulacjom prawnym w zakresie odnawialnych źródeł energii, wymaganym do budowy farm wiatrowych pozwoleniom, finansowaniu tego typu inwestycji jak również ich aspektom społecznym, środowiskowym i technologicznym. Za sprawą wystąpienia Instytut PPP zastanawiano się zaś, czy inicjatorem budowy farmy wiatrowej (w modelu PPP) może być np. gmina.

Oficjalna strona wydarzenia – odwiedź

Wersje jezykowe
więcej
Ważne informacje
*** Litwa stawia na ppp *** Ostatni numer „Biuletynu PPP” *** Zakończenie projektu systemowego „Partnerstwo publiczno-prywatne” *** O ppp w Polskim Radiu *** Nowa publikacja nt. ppp ***
Newsletter
Archiwum
Zrzut ekranu 2017-09-26 o 13.35.48 Nowy raport ppp – opublikowany!
Analiza rynku ppp Miło nam poinformować, iż opracowany przez Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego raport pn. "Analiza rynku ...
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
25 osób.

W poprzednim miesiącu:
3591 osób.
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA