IPPP » Archiwum 2013 » Jest oferta na drogę ppp, ale…

Jest oferta na drogę ppp, ale…

Kolejne za drogie drogowe ppp

Dąbrowa Górnicza – otwarcie ofert

W dniu 15. stycznia 2013 roku minął termin składania ofert w przedsięwzięciu ppp polegającym na budowie i eksploatacji drogi stanowiącej połączenie komunikacyjne z terenem inwestycyjnym „Tucznawa” w Dąbrowie Górniczej.

Złożona oferta należy do Mota-Engil Central Europe S.A., a maksymalne wynagrodzenie partnera prywatnego opiewa w niej na ponad 245 mln zł brutto. Kontrakt miałby obowiązywać 17 lat, z czego sama budowa potrwałaby maksymalnie 2 lata. Zaoferowana przez potencjalnego partnera prywatnego kwota przekracza jednak budżet, który na sfinansowania przedsięwzięcia posiada podmiot publiczny – limit ten został bowiem ustalony na poziomie 200 mln zł brutto. Głosy z rynku podpowiadają, że przeniesienie na stronę prywatną nieproporcjonalnie dużej części ryzyk związanych z przedsięwzięciem, co jest mało chlubną praktyką polskiego rynku ppp, musiało znaleźć odzwierciedlenie w cenie.

Inne projekty drogowe

Do ppp w drogownictwie na poważnie przymierza się również jedno z polskich województw. Aktualnie trwa kompleksowe doradztwo dla projektu budowy, przebudowy i utrzymania dróg wojewódzkich w województwie kujawsko-pomorskim. Jest to największy przygotowywany obecnie drogowy projekt ppp w Polsce.

Ważne informacje
*** Już 5. grudnia w Warszawie pierwsza konferencja ppp po wyborach samorządowych: III edycja „Speed uppp Poland” ***
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
177 osób.

W poprzednim miesiącu:
3380 osób.
Archiwum
opera_wroclawska_gmach1_1 Rozbudowa Opery Wrocławskiej w formule ppp
Kolejne partnerstwo publiczno-prywatne we Wrocławiu W dniu 4. września opublikowane zostało ogłoszenie o koncesji na „rozbudowę ...
Wroclaw_150 Warsztaty PPP: rewitalizacja, Wrocław 12. października
Warsztaty PPP w obszarze rewitalizacji i ochrony dziedzictwa kulturowego Instytut PPP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa ...
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA