IPPP » Archiwum 2012 » IV Bałtycki Szczyt Energetyczny

IV Bałtycki Szczyt Energetyczny

Tallin, Estonia

14-15. listopada 2012

Rozwój rynku energetycznego krajów bałtyckich

To już czwarty Bałtycki Szczyt Energetyczny organizowany przez E.E.L. Events . Tym razem odbędzie się on w Tallinie w dniach 14.15. listopada 2012 w hotelu Radisson Blu Olumpia, a zgromadzi najważniejszych uczestników rynku energetycznego reprezentujących tak sektor prywatny jak i publiczny.

Przedmiotem dyskusji podczas szczytu będą m.in. energetyka jądrowa i gazowa (w tym w postaci gazu ciekłego, ang. LNG – Liquefied Natural Gas), odnawialne źródła energii, handel energią, finansowanie infrastruktury energetycznej (np. za sprawą PPP) oraz wyzwania, przed którymi na drodze rozwoju stoi rynek energetyczny krajów bałtyckich – rynek z wciąż rosnącym popytem na energię (łącznie ponad 7 mln mieszkańców), jednak w dużej mierze uzależniony od importu energii z zewnątrz.

W sytuacji zależności Estonii, Łotwy i Litwy od nabywania energii poza swoimi granicami, kraje te poszukują możliwości pozyskiwania energii z własnych źródeł, którym to potrzebom mogą być może wyjść na przeciw odnawialne źródła energii. Czy jednak plany te, na których urzeczywistnienie liczą zarówno urzędujące władze państwowe jak i przedsiębiorstwa energetyczne, uda się zrealizować i jaka jest przyszłość dla energetyki odnawialnej w tym regionie? Również 3. unijny Pakiet Energetyczny będzie miał swój wpływ na kształt rynku energetycznego UE – jakie zmiany spowoduje w krajach bałtyckich, jak wpłynie na producentów czy dystrybutorów energii, a w jaki sposób na jej konsumentów? Te i inne pytania będą padały podczas IV Bałtyckiego Szczytu Energetycznego.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie wydarzenia.

Ważne informacje
*** Już 5. grudnia w Warszawie pierwsza konferencja ppp po wyborach samorządowych: III edycja „Speed uppp Poland” ***
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
181 osób.

W poprzednim miesiącu:
3383 osób.
Archiwum
opera_wroclawska_gmach1_1 Rozbudowa Opery Wrocławskiej w formule ppp
Kolejne partnerstwo publiczno-prywatne we Wrocławiu W dniu 4. września opublikowane zostało ogłoszenie o koncesji na „rozbudowę ...
Wroclaw_150 Warsztaty PPP: rewitalizacja, Wrocław 12. października
Warsztaty PPP w obszarze rewitalizacji i ochrony dziedzictwa kulturowego Instytut PPP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa ...
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA