IPPP » Archiwum 2012 » IV Bałtycki Szczyt Energetyczny
  • Ppp to realizacja zadań publi- cznych w szerokim zakresie
  • Konferencje „Speed uppp…” – 7 wydarzeń w 3 krajach, 781 gości
  • Ppp to odpowiedź na potrzebę rozwoju regionalnego w XXI w.
  • Ppp: tworzenie infrastruktury i świadczenie usług publicznych
  • Ppp i jego rola w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych
  • Ppp w drodze po odnawialną energię wspiera innowacje
  • 'PPP Magazine' - anglojęzyczny magazyn o rynkach ppp
  • Gospodarowanie odpadami to globalne zadanie dla ppp.
  • Odpowiedzialność społeczna: ppp w ochronie zdrowia

IV Bałtycki Szczyt Energetyczny

Tallin, Estonia

14-15. listopada 2012

Rozwój rynku energetycznego krajów bałtyckich

To już czwarty Bałtycki Szczyt Energetyczny organizowany przez E.E.L. Events . Tym razem odbędzie się on w Tallinie w dniach 14.15. listopada 2012 w hotelu Radisson Blu Olumpia, a zgromadzi najważniejszych uczestników rynku energetycznego reprezentujących tak sektor prywatny jak i publiczny.

Przedmiotem dyskusji podczas szczytu będą m.in. energetyka jądrowa i gazowa (w tym w postaci gazu ciekłego, ang. LNG – Liquefied Natural Gas), odnawialne źródła energii, handel energią, finansowanie infrastruktury energetycznej (np. za sprawą PPP) oraz wyzwania, przed którymi na drodze rozwoju stoi rynek energetyczny krajów bałtyckich – rynek z wciąż rosnącym popytem na energię (łącznie ponad 7 mln mieszkańców), jednak w dużej mierze uzależniony od importu energii z zewnątrz.

W sytuacji zależności Estonii, Łotwy i Litwy od nabywania energii poza swoimi granicami, kraje te poszukują możliwości pozyskiwania energii z własnych źródeł, którym to potrzebom mogą być może wyjść na przeciw odnawialne źródła energii. Czy jednak plany te, na których urzeczywistnienie liczą zarówno urzędujące władze państwowe jak i przedsiębiorstwa energetyczne, uda się zrealizować i jaka jest przyszłość dla energetyki odnawialnej w tym regionie? Również 3. unijny Pakiet Energetyczny będzie miał swój wpływ na kształt rynku energetycznego UE – jakie zmiany spowoduje w krajach bałtyckich, jak wpłynie na producentów czy dystrybutorów energii, a w jaki sposób na jej konsumentów? Te i inne pytania będą padały podczas IV Bałtyckiego Szczytu Energetycznego.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie wydarzenia.

Wersje jezykowe
więcej
Ważne informacje
*** Litwa stawia na ppp *** Ostatni numer „Biuletynu PPP” *** Zakończenie projektu systemowego „Partnerstwo publiczno-prywatne” *** O ppp w Polskim Radiu *** Nowa publikacja nt. ppp ***
Newsletter
Archiwum
Zrzut ekranu 2017-09-26 o 13.35.48 Nowy raport ppp – opublikowany!
Analiza rynku ppp Miło nam poinformować, iż opracowany przez Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego raport pn. "Analiza rynku ...
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
16 osób.

W poprzednim miesiącu:
3614 osób.
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA