IPPP » Archiwum 2012 » IV Bałtycki Szczyt Energetyczny

IV Bałtycki Szczyt Energetyczny

Tallin, Estonia

14-15. listopada 2012

Rozwój rynku energetycznego krajów bałtyckich

To już czwarty Bałtycki Szczyt Energetyczny organizowany przez E.E.L. Events . Tym razem odbędzie się on w Tallinie w dniach 14.15. listopada 2012 w hotelu Radisson Blu Olumpia, a zgromadzi najważniejszych uczestników rynku energetycznego reprezentujących tak sektor prywatny jak i publiczny.

Przedmiotem dyskusji podczas szczytu będą m.in. energetyka jądrowa i gazowa (w tym w postaci gazu ciekłego, ang. LNG – Liquefied Natural Gas), odnawialne źródła energii, handel energią, finansowanie infrastruktury energetycznej (np. za sprawą PPP) oraz wyzwania, przed którymi na drodze rozwoju stoi rynek energetyczny krajów bałtyckich – rynek z wciąż rosnącym popytem na energię (łącznie ponad 7 mln mieszkańców), jednak w dużej mierze uzależniony od importu energii z zewnątrz.

W sytuacji zależności Estonii, Łotwy i Litwy od nabywania energii poza swoimi granicami, kraje te poszukują możliwości pozyskiwania energii z własnych źródeł, którym to potrzebom mogą być może wyjść na przeciw odnawialne źródła energii. Czy jednak plany te, na których urzeczywistnienie liczą zarówno urzędujące władze państwowe jak i przedsiębiorstwa energetyczne, uda się zrealizować i jaka jest przyszłość dla energetyki odnawialnej w tym regionie? Również 3. unijny Pakiet Energetyczny będzie miał swój wpływ na kształt rynku energetycznego UE – jakie zmiany spowoduje w krajach bałtyckich, jak wpłynie na producentów czy dystrybutorów energii, a w jaki sposób na jej konsumentów? Te i inne pytania będą padały podczas IV Bałtyckiego Szczytu Energetycznego.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie wydarzenia.

Wersje jezykowe
więcej
Ważne informacje
*** III edycja konferencji ppp "Speed uppp Poland" w grudniu 2018 w Warszawie *** Szkolenia ppp dla przedsiębiorców MMŚP ***
Archiwum
Gmina Police _Instytut PPP Gmina Police – konsultacje rynkowe z sektorem prywatnym (2 projekt)
Konsultacje rynkowe z sektorem prywatnym Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego działając na zlecenie Gminy Police prowadzi konsultacje rynkowe dotyczące ...
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
166 osób.

W poprzednim miesiącu:
4190 osób.
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA