IPPP » Archiwum 2013 » Funeralna koncesja w Gdańsku (druga w Polsce)

Funeralna koncesja w Gdańsku (druga w Polsce)

Gdańsk podpisuje koncesję na kolumbaria

Druga w Polsce umowa koncesji na usługi cmentarno-pogrzebowe

Jesienią ubiegłego roku informowaliśmy na łamach strony internetowej IPPP („Gdańsk poszukuje koncesjonariusza do kolumbariów”) o opublikowanym przez Urząd Miejski w Gdańsku ogłoszeniu koncesji na roboty budowlane w zakresie zaprojektowania, sfinansowania, wybudowania i eksploatowania kolumbariów na terenie gdańskich cmentarzy komunalnych.

Gdańsk 2013: kolumbaria

W dniu 5. marca 2013 r. ogłoszony został wybór najkorzystniejszej i jednocześnie jedynej złożonej w tym postępowaniu oferty opiewającej na kwotę 8 628 700 zł brutto. Należała ona do Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego „Zieleń” Sp. z o.o., zakładała budowę 2422 nisz oraz przewidywała 23-letni czas trwania koncesji. W dniu 2. kwietnia 2013 r. doszło do podpisania umowy koncesji pomiędzy koncesjodawcą a koncesjonariuszem. Łaczny czas pomiędzy ogłoszeniem postępowania (koniec sierpnia 2012 r.) a zawarciem umowy wyniósł niewiele ponad 7 miesięcy.

Kraków 2011: cmentarz i spopielarnia

Gdańska umowa koncesji jest drugą w Polsce umową koncesji na roboty budowlane zawartą w sektorze usług cmentarno-pogrzebowych. Pierwszą była bowiem umowa na budowę cmentarza w Podgórkach Tynieckich w Krakowie wraz z obiektem ceremonialnym i spopielarnią (wartość: 24,5 mln zł, czas trwania: 30 lat), która to umowa zawarta została w lipcu 2011 r. z Centrum Pogrzebowym Sp. z o.o., Przedsiębiorstwem Usług Pogrzebowych „Klepsydra” oraz włoskim Urciuoli Group`s S.R.L. z Avellino.

Czy inne samorządy pójdą w ślady Krakowa i Gdańska?

Gdańsk: doniesienia medialne

Kolumbaria w Gdańsku. Powstanie prawie 2,5 tysiąca nowych miejsc pochówku.

Gdańsk wybuduje kolumbaria.

Ważne informacje
*** Już 5. grudnia w Warszawie pierwsza konferencja ppp po wyborach samorządowych: III edycja „Speed uppp Poland” ***
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
253 osób.

W poprzednim miesiącu:
3501 osób.
Archiwum
opera_wroclawska_gmach1_1 Rozbudowa Opery Wrocławskiej w formule ppp
Kolejne partnerstwo publiczno-prywatne we Wrocławiu W dniu 4. września opublikowane zostało ogłoszenie o koncesji na „rozbudowę ...
Wroclaw_150 Warsztaty PPP: rewitalizacja, Wrocław 12. października
Warsztaty PPP w obszarze rewitalizacji i ochrony dziedzictwa kulturowego Instytut PPP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa ...
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA