IPPP » Archiwum 2012 » Finansowanie typu ppp

Finansowanie typu ppp

Bruksela, Belgia

26. października 2012

Finansowanie typu PPP – wybory, wyzwania i okazje

Europejski Instytut Administracji Publicznej (EIPA, European Institute for Public Administration) zaprasza na 1-dniowy warsztat poświęcony zagadnieniu finansowania inwestycji infrastrukturalnych w modelu PPP, który wg wszelkiego prawdopodobieństwa dalej odgrywał będzie jedną z kluczowych ról w wyrównywaniu poziomu dostępnej infrastruktury w ramach UE.

Aby zaspokoić potrzeby inwestycyjne w większości obszarów gospodarki niezbędne jest pozyskanie prywatnego kapitału – zwłaszcza w sytuacji, w której budżety publiczne znajdują się pod szczególną presją finansową. Z drugiej strony jest obecnie trudniej pozyskać pożyczki bankowe, tym bardziej dla wieloletnich projektów infrastrukturalnych, z uwagi na ograniczenia w dostępie do kapitału oraz płynności finansowej banków komercyjnych.

W tym świetle warsztat “Finansowanie typu PPP” ma na celu zaprezentować i ocenić obecne jak również przyszłe możliwości finansowania PPP przez sektor prywatny, które ma modernizować i tworzyć infrastrukturę UE. Niektórymi tematami poruszonymi podczas warsztatu będą m.in. wkład finansowy sektora publicznego, międzynarodowe instytucje finansujące, inwestorzy kapitałowi, obligacje oraz kredyty bankowe.

Więcej szczegółów dostępnych jest za pośrednictwem strony EIPA (jęz. angielski)

Ważne informacje
*** Już 5. grudnia w Warszawie pierwsza konferencja ppp po wyborach samorządowych: III edycja „Speed uppp Poland” ***
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
177 osób.

W poprzednim miesiącu:
3380 osób.
Archiwum
opera_wroclawska_gmach1_1 Rozbudowa Opery Wrocławskiej w formule ppp
Kolejne partnerstwo publiczno-prywatne we Wrocławiu W dniu 4. września opublikowane zostało ogłoszenie o koncesji na „rozbudowę ...
Wroclaw_150 Warsztaty PPP: rewitalizacja, Wrocław 12. października
Warsztaty PPP w obszarze rewitalizacji i ochrony dziedzictwa kulturowego Instytut PPP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa ...
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA