IPPP » Archiwum 2011 » 10. coroczny szczyt infrastruktury i ppp
 • Ppp to realizacja zadań publi- cznych w szerokim zakresie
 • Konferencje „Speed uppp…” – 7 wydarzeń w 3 krajach, 781 gości
 • Ppp to odpowiedź na potrzebę rozwoju regionalnego w XXI w.
 • Ppp: tworzenie infrastruktury i świadczenie usług publicznych
 • Ppp i jego rola w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych
 • Ppp w drodze po odnawialną energię wspiera innowacje
 • 'PPP Magazine' - anglojęzyczny magazyn o rynkach ppp
 • Gospodarowanie odpadami to globalne zadanie dla ppp.
 • Odpowiedzialność społeczna: ppp w ochronie zdrowia

10. coroczny szczyt infrastruktury i ppp

Berlin, Niemcy – rekomendacja IPPP

8-10. listopada 2011

10% zniżki specjalnie dla uczestników IPPP – BROSZURA I REJESTRACJA

10. coroczny szczyt infrastruktury i PPP odbędzie się w dniach 8-10. listopada 2011 w Berlinie. Organizowany jest pod honorowym patronatem Wernera Gatzer’a, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów Republiki Federalnej Niemiec, a gospodarzem wydarzenia jest Partnerschaften Deutschland.

Seria rokrocznych szczytów infrastruktury i PPP to pierwsze pan-europejskie forum na temat możliwości tworzenia infrastruktury przy współpracy sektora publicznego z prywatnym w innowacyjnej formule PPP, która stronie publicznej oferuje m.in. korzystny stosunek jakości do ceny (ang. value for money), stronie prywatnej zaś stwarza atrakcyjne perspektywy inwestycyjne.

W przeszłości wydarzenia te organizowane były w Irlandii, Niderlandach, Niemczech, Czechach, Danii, Grecji, Wielkiej Brytanii i Polsce. Niemiecki szczyt infrastruktury i PPP z 2004 r. zgromadził niemalże 400 uczestników, natomiast wszystkie dotychczasowe wydarzenia przez 10 lat zgromadziły prawie 3000 najważniejszych decydentów sektora publicznego i prywatnego.

Cele

Europejskie szczyty infrastruktury i PPP mają 4 podstawowe cele:

 • upowszechniać dobre praktyki wdrażania projektów infrastrukturalnych i PPP,
 • stanowić forum do międzydyscyplinarnej dyskusji na temat rozwiązywania problemów w strukturyzowaniu i zarządzaniu przedsięwzięciami infrastrukturalnymi,
 • zaprezentować projekty przeznaczone do realizacji w poszczególnych krajach,
 • zapewnić niezrównaną okazję dla sektora publicznego i prywatnego do wzajemnego nawiązywania kontaktów i uczenia się.

Tło ekonomiczne

Pomimo, iż Niemcom udało się jak do tej pory dosyć skutecznie walczyć z kryzysem finansowym, w wielu gospodarkach strefy EURO panuje znaczna niepewność, sprawiając, iż dalszy rozwój infrastrukturalny jest prawdziwym wyzwaniem, a rządy muszą dokonywać niełatwych wyborów odnośnie jego finansowania.

W tym samym czasie infrastruktura wielu europejskich krajów wymaga modernizacji. Z badań przeprowadzonych przez Siemens Financial Services (SFS) wynika, iż w perspektywie najbliższych 20 lat Europa będzie potrzebowała inwestycji w infrastrukturę rzędu 4 bilionów (4000 mld) EUR. W samych tylko Niemczech potrzeby inwestycyjne na szczeblu regionalnym w latach 2006-2020 szacowane są na 704 mld EUR, dając rokrocznie wartość 47 mld EUR. W Wielkiej Brytanii kwota ta wynosi natomiast ok. 40 mld funtów (GBP)

Biorąc pod uwagę skalę niezbędnych inwestycji oraz nasilenia ograniczeń budżetowych, rządy coraz częściej skłaniają się do współpracy z sektorem prywatnym na zasadach partnerskich. Zakres takich przedsięwzięć obejmuje zarówno zaprojektowanie, budowę jak i późniejszą eksploatację infrastruktury, a dotyczy to wielu sektorów gospodarki, m.in. transportu, administracji, energetyki, służby zdrowia, edukacji czy sektorów technologicznych.

Badania SFS wskazują ponadto, że na europejskim rynku PPP, nie licząc Wielkiej Brytanii, Niemcy zanotowali w latach 2008-2009 największy przyrost projektów PPP w Europie, podczas gdy dojrzałe rynki, brytyjski czy hiszpański, zanotowały spowolnienie. Powołanie do życia Partnerschaften Deutschland to część strategii rządu niemieckiego wspierania innowacyjnych i efektywnych kosztowo przedsięwzięć PPP.

Uczestnictwo

Udział w szczycie będzie stanowił nieocenioną wartość dla przedstawicieli administracji rządowej odpowiedzialnych za zamówienia publiczne i zarządzanie projektami infrastrukturalnymi, dla firm budowlanych, zarządców nieruchomości, bankowców, inwestorów, firm prawniczych i doradczych oraz wszelkich innych firm specjalizujących się w projektach infrastrukturalnych.

Uczestnicy IPPP otrzymują dodatkowo 10% RABATU!

BROSZURA I REJESTRACJA

Pytania w sprawie udziału w szczycie prosimy kierować do naszego działu International Business pod adres ib@ippp.pl.

Wersje jezykowe
więcej
Ważne informacje
*** Litwa stawia na ppp *** Ostatni numer „Biuletynu PPP” *** Zakończenie projektu systemowego „Partnerstwo publiczno-prywatne” *** O ppp w Polskim Radiu *** Nowa publikacja nt. ppp ***
Newsletter
Archiwum
Zrzut ekranu 2017-09-26 o 13.35.48 Nowy raport ppp – opublikowany!
Analiza rynku ppp Miło nam poinformować, iż opracowany przez Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego raport pn. "Analiza rynku ...
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
57 osób.

W poprzednim miesiącu:
3621 osób.
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA