IPPP » Archiwum 2011 » „Do przodu”: ppp w Europie, dziś i jutro

„Do przodu”: ppp w Europie, dziś i jutro

Bruksela, Belgia – rekomendacja IPPP

20-21. października 2011

15% RABATU dla naszych uczestników!

Seminarium „Do przodu” organizowane jest przez „The Corporate Partnership” w samym sercu Unii Europejskiej: Brukseli – mieście, które od momentu objęcia przez Polskę prezydencji w Radzie UE jest na ustach i w świadomości niemalże wszystkich Polaków. Zapraszamy przedstawicieli zarówno sektora publicznego jak i prywatnego w „europejską podróż”, a uczestnikom wydarzenia z ramienia Instytutu PPP oferujemy 15% rabat na uczestnictwo.

Projekty PPP (Public-Private Partnership) oraz PFI (Private Finance Initative) są nie najłatwiejszą, chociaż posiadającą niezbywalne zalety, metodą realizacji zadań publicznych. Metodą pożądaną coraz bardziej w wyłaniającej się po kryzysie finansowym rzeczywistości, w której banki diametralnie zmieniły swoje strategie kredytowania przedsięwzięć na bardziej restrykcyjne.

W dotychczasowej historii Europy można wskazać zarówno udane projekty PPP/PFI jak i takie, które zakończyły się zdecydowanym niepowodzeniem. Powodem tego jest złożoność procesu przygotowania skutecznego projektu PPP/PFI, na które składają się m.in. właściwe: wycena ryzyka, stosunek jakości do ceny, podział ryzyk pomiędzy stronami czy przygotowanie sektora publicznego do działań rynkowych. Jest to część zagadnień, którym poświęcone będzie brukselskie seminarium. Będą Państwo mieli szansę przyjrzenia się czynnikom powodzenia i niepowodzenia projektów PPP/PFI, i wyciągnięcia wniosków.

Seminarium jest ponadto doskonałą okazją do nawiązania kontaktów pomiędzy przedstawicielami sektorów oraz organizacji zainteresowanych uczestnictwem w realizacji projektów PPP/PFI w Europie.

Tym z Państwa, którzy są zainteresowani udziałem w seminarium, chętnie prześlemy szczegółowy program 2-dniowego wydarzenia wraz z formularzem zgłoszeniowym. Prośby takie prosimy kierować do naszego działu International Business pod adres ib@ippp.pl.

 

 

Ważne informacje
*** Już 5. grudnia w Warszawie pierwsza konferencja ppp po wyborach samorządowych: III edycja „Speed uppp Poland” ***
Statystyki
Dziś odwiedziło nas:
80 osób.

W poprzednim miesiącu:
3529 osób.
Archiwum
opera_wroclawska_gmach1_1 Rozbudowa Opery Wrocławskiej w formule ppp
Kolejne partnerstwo publiczno-prywatne we Wrocławiu W dniu 4. września opublikowane zostało ogłoszenie o koncesji na „rozbudowę ...
Wroclaw_150 Warsztaty PPP: rewitalizacja, Wrocław 12. października
Warsztaty PPP w obszarze rewitalizacji i ochrony dziedzictwa kulturowego Instytut PPP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa ...
do góry Partnerzy
Designed by EXPROMO | Developed by APCONA